Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

Αποτελέσματα Ακαδημιών

Κατηγορία Νέων

Ερμής Καλαμαριάς - Μαλακοπή 2-3
Με το δεξί μπήκε η ομάδα μας στη νέα χρονιά επικρατώντας του Ερμή Καλαμαριάς με 2-3.
Στο πρώτο 25λεπτο η Μαλακοπή ήταν πολύ καλή και αφού έχασε πρώτα μία μεγάλη ευκαιρία με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει ενστικτωδώς το σουτ του Κακαράκη, κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σφηντσιώτη με ψύχραιμο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο 11ο λεπτό. Οχτώ λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας με παρόμοιο τρόπο μετά από ασσίστ του Αουρέλ. Στα τελευταία 15 λεπτά του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, άρχισαν να πιέζουν και έχασαν μία πολύ καλή ευκαιρία να μειώσουν.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής Καλαμαριάς ήταν καλύτερος, έτρεξε περισσότερο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μας κλείσουν στο μισό γήπεδο. Μάλιστα στα πρώτα 15 λεπτά κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά με ένα τυχερό τέρμα ύστερα από σέντρα σουτ και στη συνέχεια με σουτ από το ύψος του πέναλτυ. Συνέχισαν να πιέζουν, έχασαν δύο τρεις πολύ καλές ευκαιρίες αλλά δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Σφηντσιώτης και πάλι αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα μας και πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Τα τμήματα Παίδων και Προπαίδων είχαν ρεπό.