Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011

Αποτελέσματα Ακαδημιών

Κατηγορία Νέων

Μαλακοπή - Μ. Αλέξανδρος 4-2
Την πρώτη της νίκη για το φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα νέων της Μαλακοπής επικρατώντας του Μ. Αλεξάνδρου με 4-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με την ομάδα μας να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με τον Σφηντσιώτη. Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ η ομάδα μας πίεζε για να προηγηθεί, ο Μ. Αλέξανδρος έκανε το 1-2 εκμεταλλευόμενος ένα κόρνερ. Παρά το γκολ οι παίχτες μας συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Δίπλα με σουτ από τη μιρή περιοχή. Το προβάδισμα στην ομάδα μας έδωσε ο Παρασίδης με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και πάλι. Ο αγώνας ουσιαστικά τελείωσε με το γκολ του Τσαβδαρίδη με κοντινό πλασέ.

Κατηγορία Παίδων

Μαλακοπή - Ηρακλής 1998 0-3
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας και ηττήθηκε από τον Ηρακλή με 0-3.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς αλλά παρόλα αυτά οι παίχτες μας ισορρόπησαν γρήγορα το παιχνίδι και στάθηκαν πολύ καλά στο γήπεδο σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά τις πολλές αλλαγές του προπονητή μας, ο Ηρακλής πέτυχε άλλα δύο γκολ για το τελικό 0-3.

Κατηγορία Προπαίδων

Μαλακοπή - Πυρσός Αγ. Τριάδας 2-1
Ακόμη μία νίκη για την ομάδα μας η οποία απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-1.