Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου 2010

5-1

Καλή αρχή για την ομάδα νέων του Π.Ο.Μαλακοπής αφού πραγματοποιώντας μία αρκετά καλή εμφάνιση και υπό βροχή, συνέτρηψε με 1-5 την αντίστοιχη ομάδα του Αγίου Γεωργίου. Ανώτερη σε όλα τα σημεία του αγώνα η ομαδα μας αλλά με αρκετά λάθη κυρίως τακτικά,  σε όλες τις γραμμές. Λάθη που θα πρέπει άμεσα να βελτιωθούν μέχρι την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών της.Το σκορ άνοιξε ο Δήμος με ευθύβολο σουτ 35 μέτρα έξω από την περιοχή.Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ ισόπαλο αφού η ομάδα του Αγίου Γεωργίου ισοφάρισε 10 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο αφού η ομάδα μας σημείωσε 4 goal το ένα καλύτερο από το άλλο.Οι σκόρερς ήταν οι Βασίλης (μικρό ψάρι), Ανδρέας (Καρντόζο), Τσεμέκ και Ισαάκ. Χρησιμοποιήθηκαν και οι 25 ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους οι προπονητές(δάσκαλοι) της ομάδας.
Η προετοιμασία συνεχίζεται τη Δευτέρα με προπόνηση που είναι προγραμματισμένη στις 9.30. Ώρα προσέλευσης 9.15.
Θα γίνει μία προσπάθεια το επόμενο φιλικό να κλειστεί με ομάδα της Κοζάνης της οποίας προπονητής είναι παλιός παίχτης της ομάδας της Μαλακοπής με το προσωνύμιο FOG.