Σάββατο 3 Μαρτίου 2012

Μαλακοπή - Θερμαικός Θέρμης 0-1

Με γκολ στην εκπνοή του αγώνα η Θέρμη έφυγε με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς από την Πυλαία προσπερνώντας την ομάδα μας στο βαθμολογικό πίνακα.
Στο πρώτο ημίχρονο και ειδικότερα στο πρώτο τριαντάλεπτο είμασταν καλύτεροι των αντιπάλων μας χάνοντας και δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξουμε το σκορ. Και η Θέρμη όμως στο δικό της καλό 15λεπτο έχασε δύο καλές ευκαιρίες η μία εκ των οποίων ήταν ένα δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι με την ομάδα μας όμως να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία όταν σουτ του Νικολούλη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Γκολ της Θέρμης ακυρώθηκε ως off side. Στην εκπνοή του αγώνα έγινε το 0-1 με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από πολύ ωραία εναλλαγή της μπάλας.

Μαλακοπή: Γούλας (25', Ιγνατάκης), Τυρανίδης, Καραγκούνης, Παναγιωτίδης, Λόλης, Κουζούφης (80', Βλάχος), Αστειόπουλος, Αναστασιάδης, Κόντος, Νικολούλης, Λαμπαδάριος (60', Τσιαπακίδης)