Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2011

Μαλακοπή - ΑΣ Πέρα 2-0

Με νίκη ξεκίνησε τους φιλικούς της αγώνες η ομάδα Νέων της Μαλακοπής επί της αντίστοιχης του ΑΣ Πέρα με σκορ 2-0. Η Μαλακοπή ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια κέρδισε.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς τέρματα λόγω κυρίως της αστοχίας των παιχτών μας και της καλής μέρας που βρέθηκε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Από την άλλη μεριά κινδυνέψαμε μόλις μία φορά με τον Αρίον όμως να αντιδρά σωστά και να διώχνει σε κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα παρέμεινε η ίδια. Το 1-0 έκανε ο Τσαβδαρίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ και το 2-0 ο Αποστολίδης Σωτήρης με σουτ από το ύψος του πέναλτυ μετά από πολύ καλή ενέργεια και ασσίστ του Γαλλίδη Γιώργου. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Κεσίσογλου Ιορδάνης είχε δοκάρι σε σουτ που επιχείρησε από το ύψος της περιοχής.
Παρά τη νίκη τα προβλήματα της ομάδας μας τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά ήταν εμφανή και θα πρέπει να υπάρξει μεγάλη βελτίωση μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος.