Δευτέρα 29 Αυγούστου 2011

Μαλακοπή - ΠΑΟΝΕ 3-1

Με το ίδιο σκορ που κέρδισε την ΑΕ Πυλαίας, 3-1, η ομάδα μας μία ημέρα μετά επικράτησε και του ΠΑΟΝΕ στο πλαστικό της Πυλαίας σε ένα κατά πολύ πιο δύσκολο φιλικό.
Η ομάδα μας δεν έπιασε την απόδοση που μπορεί δίνοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αντίπαλό της αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Ματελοπουλου και Πεχλιβανίδη (πέναλτυ).
Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και πάλι η Μαλακοπή ήταν αυτή που παραβίασε τα αντίπαλα δίχτυα με τον Νικολούλη κάνοντας το 3-0. Ο ΠΑΟΝΕ μείωσε στην εκπνοή του αγώνα στο τελικό 3-1.
Η εβδομάδα που ακολουθεί είναι εβδομάδα πρωταθλήματος αφού το επόμενο ΣΚ ξεκινάει το πρωτάθλημα και δεν θα δώσουμε φιλικά.
Να σημειωθεί ότι σήμερα το απόγευμα θα γίνει η κλήρωση για τον καταρτισμό τόσο των δύο ομίλων της Α1 όσο και του πρωταθλήματος. Αυτό σημαίνει ότι σήμερα θα γνωρίζουμε τον πρώτο αντίπαλο της ομάδας για τη νέα χρονιά.