Τετάρτη 24 Αυγούστου 2011

Ένωση Συκεών - Μαλακοπή 2-1

Κακή εμφάνιση για την ομάδα μας και ήττα με σκορ 2-1 από την Ένωση Συκεών. Ήταν η πρώτη ήττα στα φιλικά που έχει δώσει μέχρι τώρα η Μαλακοπή.
Η Ένωση μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πίεσε για ένα γρηγορο γκολ κάτι όμως που δεν κατάφερε. Αντίθετα η Μαλακοπή ήταν αυτή που προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πεχλιβανίδη Στέλιου. Η Ένωση συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία μπροστά από την εστία του Γούλα. Παρόλα αυτά στο 40ο λεπτό σε μία γρήγορη φάση από τα αριστερά ο Νικοπολιτίδης έκανε τη σέντρα, ο Ιορδανόπουλος μπήκε στην πορεία της μπάλας και με το κεφάλι από τη μικρή περιοχή την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η Ένωση είχε τον έλεγχο του αγώνα και εκμεταλλευόμενη ένα λάθος στο χώρο του κέντρου κατάφερε να πετύχει το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Με μικροπροβλήματα αποχώρησαν από το γήπεδο ο Βασίλης Μάχας και ο Καραγκούνης Χρίστος.
Η προετοιμασία συνεχίζεται αύριο με προπόνηση.