Παρασκευή 8 Απριλίου 2011

Μαλακοπή - Ηλιούπολη 1-2 (Νέοι)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Νέων της Μαλακοπής και ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Ηλιούπολης με σκορ 1-2 για τη φάση των 16. Ο αγώνας ήταν νοκ άουτ με αποτέλεσμα η ομάδα μας να αποκλειστεί από τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να προσέχουν τις άμυνές τους. Η Ηλιούπολη εκμεταλλέυτηκε μία αδράνεια και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Στο υπόλοιπο διάστημα δε δημιουργήθηκε κάποια σημαντική φάση μπροστά στις δύο εστίες.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαλακοπή μπήκε δυνατά για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 50ο λεπτό με τον Σινανάι Άντι να πιάνει κεφαλιά από τη μικρή περιοχή μετά από κόρνερ του Τσαβδαρίδη και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Η Ηλιούπολη αντέδρασε και μετά από 6 λεπτά ξαναμπήκε μπροστά στο σκορ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο τελευταίο 20λεπτο η Μαλακοπή πίεσε, ανέβασε αρκετούς παίχτες στην επίθεση αλλά δεν κατάφερε να πετύχει ένα goal που θα έστελνε τον αγώνα στα πέναλτυ.