Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Βορράς Αμπελοκήπων - Μαλακοπή 0-5

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα μας με αντίπαλο τον Βορρά Αμπελοκήπων αφού επικράτησε με το ευρύ 0-5. Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική με τη διαφορά των δύο ομάδων να είναι εμφανής.

Οι παίχτες μας παρουσιάστηκαν σοβαροί και έφθασαν γρήγορα και εύκολα στη νίκη.Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με τα goal των Μάχα, Ματίκα Στάθη (2), Αχαλινόπουλου Λεωνίδα και Ματελόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από εντολή και του προπονητή η ομάδα έριξε το ρυθμό της, έκανε συντήρηση δυνάμεων και έτσι το σκορ δεν άλλαξε.
Η νίκη αυτή σε συνδυασμό με την ήττα του Μακεδονικού Λητής, φέρνει τη Μαλακοπή στην έκτη θέση της βαθμολογίας και εντός της ζώνης των play off.

Μαλακοπή: Γούλας, Αχαλινόπουλος Λ., Αναστασιάδης (60', Ματίκας Θ.), Τριανταφυλλίδης, Τυρανίδης, Παναγιωτίδης (45', Φορόπουλος), Μάχας, Χατζάρας, Αχαλινόπουλος Κ., Ματελόπουλος, Ματίκας Σ. (50', Οικονόμου)