Σάββατο 15 Ιανουαρίου 2011

Μαλακοπή - Μακεδονικός Γέφυρας 0-0

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η ομάδα μας έμεινε στο 0-0 αυτή τη φορά εντός έδρας με αντίπαλο το Μακεδονικό Γέφυρας.Απο το ξεκίνημα της αναμέτρησης φάνηκε πως θα κυλήσει ο αγώνας με τους φιλοξενούμενους να είναι όλοι πίσω από τη μπάλα και να προσπαθούν να βγουν σε αντεπιθέσεις και τους γηπεδούχους να προσπαθούν να κυκλοφορήσουν τη μπάλα για να δημιουργήσουν κενούς χώρους στην αντίπαλη άμυνα. Παρά τη προσπάθεια της ομάδας μας να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα οι ευκαιρίες που δημιουργήσαμε μπροστά στα αντίπαλα καρέ ήταν λίγες και μάλιστα σε δύο περιπτώσεις χρειάστηκε ο Αγγούσι να επέμβει για να κρατήσει το μηδέν σε αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαλακοπή πίεσε πολύ για να ανοίξει το σκορ.Επιτέθηκε με διάφορους τρόπους τόσο από τον άξονα όσο και από τα άκρα, έχασε πολλές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Μακεδονικού αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το goal που θα τις έδινε το πολύτιμο τρίποντο. Έτσι για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική έμεινε μακριά από τις νίκες. Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βλάχος.
Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας είναι ο Ιωνικός Διαβατών.

Μαλακοπή: Αγγούσι, Αχαλινόπουλος Λ. (Ματελόπουλος, 82'), Αναστασιάδης, Βλάχος, Τυρανίδης, Παναγιωτίδης, Αστειόπουλος, Φορόπουλος (Μάχας, 45'), Πεχλιβανίδης, Αχαλινόπουλος Κ. (Οικονόμου, 75'), Ματίκας Σ.