Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

Μαλακοπή-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στην Πυλαία ανάμεσα στον ΠΟ Μαλακοπής και τον Ηρακλή Αμπελοκήπων με σκορ 2-2 για την έβδομη αγωνιστική της Α1. Ο Ηρακλής μπήκε καλύτερα στο ματς και έχασε 3 καλές ευκαιρίες (καλές αποκρούσεις του Γούλα) ενώ πέτυχε και ένα γκολ, με τη Μαλακοπή να έχει τη μπάλα χωρίς να κάνει κάτι ιδιαίτερο. Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο με τον Ηρακλή να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 60'. Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν, και σε συνδυασμό με τη βελτίωση των παιχτών του ΠΟΜ ήρθε η ισοφάριση σε 2-2 με γκολ των Πολυμέρη και Ματελόπουλου στο 74' και στο 76' αντίστοιχα. Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ολική ανατροπή, χάνοντας δυο πολύ καλές ευκαιρίες, κάτι το οποίο όμως δεν κατάφεραν τελικά και έτσι οι δυο ομάδες έμειναν στον έναν βαθμό.
Γούλας, Τυραννίδης (59' Πολυμέρης), Αναστασιάδης, Παναγιωτίδης, Βλάχος, Αστειόπουλος, Μάχας, Πεχλιβανίδης, Ματελόπουλος, Κ.Αχαλινόπουλος (65' Περπερής), Λ.Αχαλινόπουλος (90' Οικονόμου)