Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2011

Εθνικός Πυλαίας - Μαλακοπή 2-1 (Νέοι)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και ηττήθηκε από τον Εθνικό Πυλαίας με 2-1.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τη Μαλακοπή να έχει τις δύο καλύτερες ευκαιρίες με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κρατάει την εστία του ανέπαφη. Ο Εθνικός κατάφερε να προηγηθεί στο 35ο λεπτό όταν σε κόρνερ που εκτέλεσε και μετά την πρώτη απόκρουση από τους παίχτες μας, η μπάλα έφτασε στο σημείο του πέναλτυ και με δυνατό σουτ έγινε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν ελαφρώς καλύτερος κρατώντας εύκολα το 1-0. Η καλύτερη στιμγή της ομάδας μας ήταν μία σέντρα σουτ του Κώστα Χρήστου που έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Η Μαλακοπή δεν μπόρεσε να απειλήσει και σαν να μην έφτανε αυτό σε μία γρήγορη αντεπίθεση έγινε το 2-0. Η ομάδα μας αντέδρασε γρήγορα και με φάουλ του Τσαβδαρίδη έκανε το 2-1 στο 70'. Στα εναπομείναντα 10 λεπτά πιέσαμε με μεγάλες μπαλιές για την ισοφάριση αλλά δεν τα καταφέραμε και έτσι παρέμεινε το 2-1.