Παρασκευή 20 Μαΐου 2011

Μαλακοπή - Σοχός 4-5

Πολλές φάσεις και goal πρόσφερε το φιλικό της ομάδας μας με τον Σοχό το οποίο τελικά τελείωσε με σκορ 4-5.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Σοχός παρατάσοντας πολλούς από τους βασικούς του παίχτες ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με 1-3. Η ομάδα μας σε αυτό το διάστημα επηρεασμένη από τις αρκετές αλλαγές που έκανε ο προπονητής στη "βασική" 11αδα δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό και να πιέσει τον αντίπαλό της.
Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο Σοχός είχε τον έλεγχο του αγώνα και παρότι μειώσαμε με τον Χατζάρα σε 2-3, γρήγορα έκανε το 2-4 εξασφαλίζοντας και πάλι διαφορά δύο goal. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο 8λεπτο. Η Μαλακοπή ισοφάρισε σε 4-4 αλλά δεν κατάφερε να πάρει την ισοπαλία αφού στην τελευταία φάση του αγώνα ο Σοχός πέτυχε το 4-5 διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.
Με το τέλος του αγώνα τους παίχτες των δύο ομάδων περίμεναν προς κατανάλωση 200 σουβλάκια προσφορά του Σοχού (μερικοί παίχτες ήρθαν μόνο γιαυτό). Το ψήσημο για ακόμα μία φορά ανέλαβε ο γνωστός φίλαθλος και μέλος της διοίκησης της Μαλακοπής με το προσωνύμιο "ΔΑΣΚΑΛΟΣ".