Τρίτη 28 Δεκεμβρίου 2010

Μαλακοπή - Μαραθώνας 3-3

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο πλαστικό της Πυλαίας σήμερα, η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Μαραθώνα Καλαμαριάς. Παρότι προηγηθήκαμε μόλις στο 20ο λεπτό με 3-0 με αντεπίθεση διαρκείας ο Μαραθώνας ισοφάρισε σε 3-3. Το πρώτο goal για την ομάδα μας ήταν αυτογκόλ όταν μετά από σουτ του Πεχλιβανίδη η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο επερχόμενος αμυντικός την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Το δεύτερο goal πέτυχε ο Αχαλινόπουλος Λεωνίδας μετά από ασσίστ του Πεχλιβανίδη. Το τρίτο και ομορφότερο goal έβαλε ο Τσαβδαρίδης με άπιαστο σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στο απέναντι παραθυράκι.
Παρόλα αυτά μέσα σε ένα τρίλεπτο ο Μαραθώνας πέτυχε δύο goal και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 3-2. Στο δεύτερο ημίχρονο στον αγώνα πέρασε η μαγική τριπλέτα Οικονόμου-Γάμπας-Αστειόπουλος και όπως ήταν φυσικό η ισοφάριση ήταν θέμα χρόνου. Κάτι που έγινε 10 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.Το υπόλοιπο του αγώνα δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και έτσι οι ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες.
Άξια σχολιασμού είναι η υποδειγματική διαιτησία του Raul που μοίρασε μέχρι και τα κουκούτσια.
Αύριο έχει προγραμματιστεί κανονικά προπόνηση ενώ την Πέμπτη υπάρχει φιλικό με την Περαία.