Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Τετάρτη 24 Νοεμβρίου 2010

Ορφέας Σουρωτής - Μαλακοπή 0-3

Νίκη - πρόκριση για την Μαλακοπή με σκορ 0-3 επί του Ορφέα Σουρωτής για το θεσμό του κυπέλλου. Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα μας πήρε εύκολα την πρόκριση παρά τις πολλές απουσίες. Η Μαλακοπή μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο με στόχο το γρήγορο goal. Παρόλα αυτά δεν μπόρεσε να προηγηθεί αφού οι ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν μπροστά στα αντίπαλα καρέ δεν μετουσιώθηκαν σε goal. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε όπως τελείωσε το πρώτο, με τη Μαλακοπή να πιέζει για την επίτευξη ενός goal, το οποίο τελικά ήρθε μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Μάχα στο 50ο λεπτό. Στα επόμενα 15 λεπτά η ομάδα μας πέτυχε άλλα δύο goal με τους Στάθη Ματίκα (ασσίστ Παντελής Λαμπαδάριος) και Στέλιο Πεχλιβανίδη (πέναλτυ) και ουσιαστικά έδωσε ένα γρήγορο τέλος στον αγώνα.
Ο επόμενος αντίπαλος θα προκύψει μετά από κλήρωση, με την αναμέτρηση να είναι προγραμματισμένη για τις 22 Δεκεμβρίου 2010.

Μαλακοπή: Αγκούσι, Ματίκας Θ., Γράνδης, Πεχλιβανίδης, Τυρανίδης, Παναγιωτίδης (Τσαβδαρίδης, 85'), Μάχας, Αχαλινόπουλος Λ., Αχαλινόπουλος Κ. (Αντωνιάδης, 83'), Ματίκας Σ. (Αστειόπουλος, 66'), Λαμπαδάριος