Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2010

Αποτελέσματα ακαδημιών ΠΟΜ

Δύο επίσημα και τρία φιλικά παιχνίδια έδωσαν σήμερα οι ομάδες των ακαδημιών της Μαλακοπής.
Η ομάδα νέων στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 του Μ. Αλεξάνδρου Θεσσαλονίκης με goal των Σπύρου και Βασίλη-Ψάρι-Rouiz από ένα σε κάθε ημίχρονο.Ο Μ. Αλέξανδρος ισοφάρισε προσωρινά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Έτσι η ομάδα των νέων ζευγάρωσε τις νίκες της στο πρωτάθλημα.
Στον άλλο επίσημο αγώνα της ημέρας η ομάδα παίδων της Μαλακοπής έχασε με 1-3 εντός έδρας από την ΑΕΠ για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων ξεκινώντας έτσι με το αριστερό το πρωτάθλημα.