Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2010

Μαλακοπή-ΠΑΟΚ 0-2

Την ήττα γνώρισε η ομάδα νέων του ΠΟΜ σε φιλικό αγώνα από τον ΠΑΟΚ (1996) με 0-2.Πολύ καλά μπήκε στο ματς η ομάδα μας ακολουθώντας σωστή τακτική ιδιαίτερα στο μεσοαμυντικό κομμάτι. Μετά το 20ο λεπτό η απόδοση έπεσε, πιθανόν λόγω της κούρασης, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει τον έλεγχο του αγώνα.Μάλιστα ευτύχισε να προηγηθεί στο 30ο λεπτό.Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για τον ΠΟΜ από τον Αντρέα στην εκπνοή του ημιχρόνου όταν βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια πολύ μεγάλη ευκαιρία από την ομάδα μας χωρίς όμως να παραβιαστούν τα αντίπαλα καρέ.Ακολούθησαν πολλές αλλαγές οι οποίες έριξαν το ρυθμό του αγώνα.Ο ΠΑΟΚ κυκλοφορούσε καλύτερα την μπαλα μετά τις αλλαγές και πήρε ξανά τον έλεγχο του αγώνα.Τελικά διπλασίασε τα τέρματα του προς το τέλος του 90λεπτου.
Η προετοιμάσια της ομάδας συνεχίζεται τη Δευτέρα με προπόνηση στις 16:00.