Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Τετάρτη 25 Αυγούστου 2010

Μαλακοπή-Ηρακλής Αμπελοκήπων 3-2

Νέα φιλική νίκη για τον ΠΟΜ με τον Κώστα Αχαλινόπουλο να είναι ο πρωταγωνιστής. Η ομάδα μας αιφνιδίασε τον αντίπαλο και προηγήθηκε πολύ νωρίς με 2-0.Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Γιώργος Πολυμέρης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Κω Αχαλινόπουλου.Το δεύτερο γκολ σημείωσε ο Κω με σουτ μέσα από την περιοχή,και αφού η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο αμυντικό, μετά από πάσα του Στάθη Ματίκα.Στη συνέχεια ο ΠΟΜ έχασε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ,
όμως ο Ηρακλής ήταν αυτός που μείωσε σε 2-1 μετά από εκτέλεση πέναλτι. Το 3-1 έκανε ο 'σατανάς' Κω λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και  ο Ηρακλής έκανε το 3-2 λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι.Πολύ καλή εμφάνιση από τον Αστειόπουλο ο οποίος τραβούσε με την κάμερα το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.Οι λήψεις του ήταν εξαιρετικές και οι διάφοροι σκάουτερς σημείωσαν το όνομα του στα μπλοκάκια τους. Σε καλή κατάσταση έδειξε να είναι και ο Βασίλης Μάχας ο οποίος δεν έπαιξε και έκανε ατομικό πρόγραμμα. Πληροφορίες θέλουν να βρίσκεται ακόμα στο γήπεδο και να δουλεύει σκληρά εν όψη της δύσκολης συνέχειας...