Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Π.Ο. Μαλακοπής - Απόλλων Αρναίας 0-1

Ο Π.Ο.Μ. δεν τα κατάφερε και έχασε με 0-1 από την Αρναία σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθει στο πλαστικό της Πυλαίας.
Καλυτερη η Μαλακοπή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχασε αρκετές ευκαιρίες ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο όπου είχε και δύο δοκάρια, ενώ η ομάδα της Αρναίας είχε μόλις μία ευκαιρία σε τετ α τετ στο πρώτο ημίχρονο.
Το goal προήλθε από στημένη φάση στο 85 λεπτό του αγώνα. Ύστερα από φάουλ κοντά στο κόρνερ ο παίχτης της Αρναίας πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με γυριστή κεφαλιά δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Αλέξη Γούλα.
Αύριο η Μαλακοπή αντιμετωπίζει την ομάδα της Περαίας εκτός έδρας σε αγώνα που θα ξεκινήσει στις 18:00.