Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Τετάρτη 28 Μαρτίου 2012

Μαλακοπή - Εθνικός Μαλγάρων 1-2

Νέα ήττα για την ομάδα μας σε διάστημα τριών ημερών αυτή τη φορά από τον Εθνικό Μαλγάρων με σκορ 1-2.
Το πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Η Μαλακοπή ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί με τον Αναστασιάδη να πλασάρει εύστοχα από πλάγια θέση μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ανατροπή και τα κατάφεραν σε διάστημα δύο λεπτών με δύο γκολ του Μέλιου. Το δεύτερο ήρθε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ που παραχώρησε ο Καλλιάκης αποκρούοντας τη μπάλα πάνω στη γραμμή με το χέρι και ενώ κατευθυνόταν στα ανυπεράσπιστα δίχτυα. Στην ίδια φάση δέχθηκε και την κόκκινη κάρτα.

Μαλακοπή: Γούλας, Μπενάι Σ. (70', Φορόπουλος), Καραγκούνης, Βλάχος (46', Καλλιάκης), Αστειόπουλος, Λόλης, Τσαβδαρίδης (65', Κουζούφης), Νικολούλης, Αναστασιάδης, Λαμπαδάριος