Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2011

ΑΟΚ Αγίου ΑΘανασίου - Μαλακοπή 1-2

Η Μαλακοπή ήταν η νικήτρια του σημερινού φιλικού με αντίπαλο τον Άγιο Αθανάσιο με σκορ 1-2.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν κακή με πολλά λάθη στην κυκλοφορία της μπάλας, λάθος τοποθετήσεις, μεγάλες αποστάσεις μεταξύ των γραμμών με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλος εκνευρισμός. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν σε μία γρήγορη αντεπίθεση. Στη συνέχεια έχασαν ακόμα δύο ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματά τους χωρίς όμως τα σουτ που επιχείρησαν να βρουν τον στόχο. Η Μαλακοπή κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή του ημιχρόνου όταν εκτελέστηκε πολύ καλά κομπίνα σε στημένη φάση και ο Ματελόπουλος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της, πάτησε καλύτερα στο γήπεδο, κυκλοφόρησε καλύτερα τη μπάλα και αφού αρχικά έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να προηγηθεί με τον Λαμπαδάριο σε ισάριθμες κεφαλιές (η μία κατέληξε στο δοκάρι), κατάφερε να κάνει το 1-2 με τον ίδιο παίχτη με κοντινή κεφαλιά μετά από πολύ καλή ασσίστ του Νικολούλη.
Ακολουθεί διήμερο ρεπό και οι παίχτες θα επιστρέψουν στις προπονήσεις τη Δευτέρα.