Παρασκευή 12 Αυγούστου 2011

Μαλακοπή - Ηλιούπολη 2 - 2

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν η Μαλακοπή και η Ηλιούπολη σε έναν αγώνα που και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο η ομάδα μας πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και εκμεταλλευόμενη την ταχύτητα και την αποτελεσματικότητα του Νικολούλη, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ, προηγήθηκε με 2-0. Στο πρώτο γκολ ο Λαμπαδάριος με κεφαλιά έστρωσε τη μπάλα στον Νικολούλη ο οποίος από πλάγια θέση με ευθύβολο σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο δεύτερο γκολ ο Αναστασιάδης εκτέλεσε πολύ έξυπνα γρήγορα πλάγιο άουτ βρίσκοντας τον Λαμπαδάριο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ο οποίος έβγαλε και πάλι τον Νικολούλη σε θέση βολής και με κοντινή προβολή έγινε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της Μαλακοπής έπεσε, με αποτέλεσμα η Ηλιούπολη να πάρει τον έλεγχο του αγώνα. Αρχικά μείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στη συνέχεια ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ.
Ακολουθεί τριήμερο ρεπό με τους παίχτες να δίνουν ραντεβού στο γήπεδο την ερχόμενη Τρίτη.