Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr
Πλαστικό Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας ''Αντώνης Καραμπουρνιώτης''

Σάββατο 5 Μαρτίου 2011

Μαλακοπή - Ένωση Συκεών 0-2

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Μαλακοπή αυτή τη φορά εντός έδρας από την Ένωση Συκεών με σκορ 0-2. Ελαφρώς καλύτερη η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στο 30ο λεπτό. Τρία λεπτά πριν το goal η Μαλακοπή έχασε την καλύτερή της ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν τον Ματίκας Στάθης βγήκε μόνος του απέναντι από τον Μπούρκα αλλά ο Κελεσίδης τον πρόλαβε της τελευταία στιγμή,έβαλε την κόντρα και το σουτ πέρασε έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση έδωσε μέτρα στη Μαλακοπή προσπαθώντας να διατηρήσει το υπέρ της αποτέλεσμα. Η ομάδα μας παρόλα αυτά δεν δημιούργησε κάποια αξιόλογη ευκαιρία και σαν να μην έφτανε αυτό σε μία γρήγορη αντεπίθεση έγινε το 0-2 που ουσιαστικά τελείωσε και τον αγώνα.
Επόμενος αντίπαλος της Μαλακοπής είναι η Ηλιούπολη την προσεχή Τετάρτη εκτός έδρας.

Μαλακοπή: Γούλας, Τυρανίδης, Αναστασιάδης, Βλάχος, Παναγιωτίδης, Αστειόπουλος, Φορόπουλος (60', Ματελόπουλος), Πεχλιβανίδης (15', Μάχας), Ματίκας Σ., Χατζάρας, Λαμπαδάριος (75', Οικονόμου)