Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Εθνικός Πυλαίας - Μαλακοπή 3-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με σκορ 3-1 στο τοπικό ντέρμπυ με τον Εθνικό Πυλαίας.Στα πρώτα 35 λεπτά του αγώνα η Μαλακοπή είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Έκανε ένα δοκάρι με τον Χάρη Βλάχο, ένα τετ α τετ με τον Στάθη Ματίκα και δυό τρεις ακόμα καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στον αντίποδα ο Εθνικός έχασε μόλις μία καλή ευκαιρία μετά από ένα λάθος σε έξοδο του Ρούντι.Στο 38ο λεπτό όμως μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κουστράβας τρύπωσε στην άμυνα μας και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Μαλακοπή αφού στο 60 ήρθε η ισοφάρριση μετά από χτύπημα φάουλ του Μάχα, ασσίστ του Στάθη Ματίκα και goal από το Θωμά Ματελόπουλο. Στη συνέχεια η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω με τον Εθνικό παρόλα αυτά να χάνει μία καλή ευκαιρία με τον Παντελιάδη όταν η κεφαλιά που έπιασε μετά από κόρνερ πέρασε μόλις έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ρούντι. Στο 75ο λεπτό ο Εθνικός έκανε το 2-1 με goal του Παντελιάδη. Μία λάθος εκτίμηση της φάσης ήταν αρκετή για τον έμπειρο επιθετικό να κινηθεί μέσα στην μικρή περιοχή και να πλασάρει εύκολα τον ανήμπορο να αντιδράσει Ρούντι. Το 3-1 έγινε στο 90 και πάλι από τον Παντελιάδη σε μία γρήγορη αντεπίθεση που βρήκε την άμυνα της Μαλακοπής εκτεθημένη.

Μαλακοπή: Αγκούσι, Πεχλιβανίδης, Τυρανίδης, Αχαλινόπουλος Λ.(85',Βρανός), Αναστασιάδης, Αστειόπουλος, Μάχας, Παναγιωτίδης, Ματίκας Σ.(75, Λαμπαδάριος), Αχαλινόπουλος Κ. (45', Ματελόπουλος), Βλάχος