Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6936980155 - 6945227344
E-mail: po.malakopis@gmail.com - vla.raul@yahoo.gr

Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2010

Αποτελέσματα Ακαδημιών

Κατηγορία Νέων
Μαλακοπή - Α.Ε. Πυλαίας 1-2
Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα Νέων την Μαλακοπής αυτή τη φορά από την ΑΕ Πυλαίας. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 23ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ και σουτ από το ύψος του πέναλτυ. Η ομάδα μας πίεσε στα λεπτά που απέμειναν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, έχασε μερικές κλασικές ευκαιρίες για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Σαν να μην έφτανε αυτό με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτυ εις βάρος της Μαλακοπής δείχνοντας παράλληλα απευθείας κόκκινη κάρτα στον Γράνδη Φάνη για διαμαρτυρία. Το πέναλτυ εκτελέστηκε εύστοχα και το σκορ έγινε 0-2. Στη συνέχεια και παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η ομάδα μας πίεσε πολύ τον αντίπαλό της έχασε ευκαιρίες, μείωσε με goal του Μπενάι Νίκου αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Με αυτή την ήττα η Μαλακοπή για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα έπεσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Κατηγορία Προπαίδων 9x9
Μαλακοπή - Αστέρας Πυλαίας 5-0
Πολύ καλή εμφάνιση και εύκολη νίκη για την ομάδα Προπαίδων 9x9 της Μαλακοπής με το ευρύ 5-0 επί του Αστέρα Πυλαίας. Η ομάδα μας παρουσιάστηκε καλυτερη από τον αντίπαλό της σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασε στη νίκη.