Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2010

3-0...

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 3-0 πέτυχε η ομάδα νέων του ΠΟΜ επί της Φλόγας Ανάληψης στο γήπεδο της Πυλαίας.Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η εφτασε δίκαια στη νίκη η ομάδα μας. Στο πρώτο ημίχρονο παρότι χάθηκαν 2 πολύ καλές ευκαιρίες το goal δεν ήρθε, με τον ΤΦ μας να παραμένει απλώς θεατής του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε ρυθμό και μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών άνοιξε το σκορ μετά από φάση διαρκείας και σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή ο Θόδωρος Κατσάρας. Το δεύτερο και ομορφότερο goal πέτυχε ο Ισαάκ Τοπαλίδης μετά απο ασσίστ του Αργύρη και το τρίτο goal πέτυχε ο Δήμος Τζαμέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Παρά την καλή εμφάνιση τα λάθη που έγιναν ήταν αρκετά και θα πρέπει να βελτιωθούν αφού βρισκόμαστε στην αρχή της χρονιάς και θα ακολουθήσουν πολύ πιο δύσκολα παιχνίδια.