Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2010

Παύλος Μελάς-Μαλακοπή 1-6

Νεά νίκη για τον ΠΟ Μαλακοπής με 6-1 στη Σταυρούπολη με αντίπαλο τον Π.Μελά.Το σκορ άνοιξε ο Σ.Ματίκας στο 12' από πολύ κοντά μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα από το σουτ του Ματελόπουλου.Το 0-2 έκανε ο Πεχλιβανίδης στο 29' με σουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μάχα και αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων.Μετά από 2 λεπτά ο Σ.Ματίκας κέρδισε τις κόντρες, βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και έκανε το 0-3.Το ημίχρονο έκλεισε (44΄) με γκολ από τον Κ.Αχαλινόπουλο σε κενή εστία ύστερα από χαμένο τετ α τετ του Σ.Ματίκα, ο οποίος δέχθηκε το δώρο του αντίπαλου αμυντικού (λάθος γύρισμα).Το 0-5 έγινε στο 65' από τον Παναγιωτίδη που βρέθηκε φάτσα με το τέρμα μετά απο ωραία πάσα του Κ.Αχαλινόπουλου.Ο Π.Μελάς το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 78', λίγο πριν ο Ματελόπουλος πετύχει άλλο ένα τέρμα για τον ΠΟΜ στο 85'.Ο killer Μάτε έκανε το τελικό 1-6 μετά από μαγική πάσα του Λεωνίδα Αχαλινόπουλου.
Ο Γιάννης Οικονόμου (που για περίεργο λόγο έμεινε εκτός 18αδας) αναρωτήθηκε μετά το ματς "ποιος θα μας σταματήσει;;;"
Γούλας, Λ.Αχαλινόπουλος, Αναστασιάδης, Τυραννίδης, Βλάχος (Λαμπαδάριος 55'), Παναγιωτίδης, Μάχας, Πεχλιβανίδης, Σ.Ματίκας (Πολυμέρης 67'), Κ.Αχαλινόπουλος (Θ.Ματίκας 72'), Ματελόπουλος